تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷  ساعت : ۱۰:۱۶
ضرورت آماده باش کلیه دستگاه ها و سازمان های شهرستان جهت اجرای برنامه های شاخص گردشگری در نوروز98

فرماندار شهرستان نظرآباد:

ضرورت آماده باش کلیه دستگاه ها و سازمان های شهرستان جهت اجرای برنامه های شاخص گردشگری در نوروز۹۸


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نظرآباد، اولین جلسه ستاد خدمات سفر و گردشگری نوروز ۹۸ به ریاست دکتر فلاح نژاد برگزار شد.

فرماندار شهرستان نظرآباد با اشاره بر نقش حائز اهمیت معرفی شهرستان و جذب سرمایه گذار برای آن بیان کرد: معرفی شایسته شهرستان نظرآباد به همگان موجب جذب گردشگر، اشتغالزایی، افزایش ارزش افزوده، رونق بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی، دامداری، اقتصادی و غیره، ایجاد درآمد پایدار از بخش‌های مختلف و ..... می‌شود.

وی تاکید کرد: برنامه های بلند مدت بسیاری برای معرفی شهرستان که توسعه و آبادانی آن را در پی خواهد داشت تدوین شده است که قطعاً در طولانی مدت و همتی همگانی شاهد به ثمر رسیدن آنها خواهیم بود.

دکتر فلاح نژاد در ادامه با اشاره بر لزوم شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های موجود در شهرستان اظهار کرد: باید پتانسیل های موجود در شهرستان را به درستی شناسایی کرده و در راستای معرفی آن گام برداریم چرا که نظرآباد مملو از ظرفیت های بسیار در بخش های مختلف همچون مفاخر و مشاهیر شاخصمان مانند ملاعلی قارپوز آبادی و آیت الله نجم آبادی، قدمت ۹ هزار ساله شهرستان، جاذبه های گردشگری مانند جاده زیبای قلعه آذری، کوه های رنگی نجم آباد و غیره می باشد.

فرماندار شهرستان نظرآباد در خصوص لزوم فعالیت همگانی دستگاه ها جهت اجرای برنامه‌های در شأن برای معرفی شهرستان و اجرای مراسمات شاخص در نوروز گفت: همه باید تحت عنوان آمادگی برای استقبال از بهار آماده بوده و در راستای اجرای برنامه های مناسب گردشگری با توجه به اینکه شهرستان نظرآباد از سوی استانداری البرز به عنوان شهرستان برتر حوزه گردشگری ایران کوچک منتخب گردیده است اقدام نماییم.

وی در ادامه یادآور شد: باید طی فراخوانی به جذب سرمایه گذار و ایده پردازان حوزه گردشگری پرداخته و با برنامه منظمی به بررسی ایده ها و نظریات آنها بپردازیم تا توانمندی‌های افراد را سنجیده و برترین ها را برای معرفی شایسته شهرستان برگزینیم.

دکتر فلاح نژاد در خاتمه سخنان خود با تاکید بر اینکه ابتدا باید فرهنگ سازی فعالیت های گردشگری را در جامعه گسترش دهیم و زیرساخت های لازم را فراهم کنیم عنوان کرد: باید در تمامی بخش‌ها اعم از زیباسازی شهر با جمع آوری کامیون های ورودی شهر، بررسی و کشف تمام توانمندی های شهرستان، انتخاب افراد مناسبی برای معرفی اماکن گردشگری و غیره فعال باشیم.

در پایان جلسه مقرر شد با دبیری اداره میراث فرهنگی، هر کدام از بخشداران نقاط گردشگری و خدمات سفر بخش خود در نوروز 98 را مشخص نموده و برنامه های خود را برای بخششان تدوین و ارائه نمایند و شهرداری نظرآباد نیز برنامه های خود را جهت اجرا در داخل شهر تهیه و اقدام نماید.

همچنین مقرر شد تا ایام نوروز در هفته 1بار جلسه ستاد خدمات سفر با حضور تمامی اعضا در راستای اجرای برنامه های شاخص و متفاوت برای شهرستان نظرآباد تشکیل شود.

 
 

کد خبر : 11332

منبع : فرمانداری نظرآباد

تعداد بازدید : ۱۰۰

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :