تاریخ ایجاد خبر : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸  ساعت : ۱۲:۱۶
برگزاری همایش روز ملی روستا و عشایر در نظرآباد

برگزاری همایش روز ملی روستا و عشایر در نظرآباد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نظرآباد، همایش روز ملی روستا و عشایر شهرستان نظرآباد باحضور امام جمعه، فرماندار نظرآباد، عضو شورای شهر و رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک تهران بزرگ، معاونت اداره کل دهیاری های استانداری البرز و روسای ادارات، شهرداران، بخشداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی برگزار شد.

در این مراسم فرماندار نظرآباد با تاکید بر ضرورت اتحاد جمعی اظهار کرد: از ابتدای حضورم در شهرستان نظرآباد دقیقا به جهت تلاش برای اتحاد جمعی میان مسئولین با یکدیگر و مردم و مسئولین باهم از همگی خواستم تا در جوار شهدای گمنام حاضر شده و در همان مکان مقدس عهد ببندیم تا برای آبادانی هرچه بیشتر نظرآباد یکدل و همراه هم باشیم و حال درخواستم از شوراهای محترم شهر و روستا این است که برای پیشرفت و توسعه هر شهر و روستایی که مردم شریف آن شما را بعنوان نماینده خود مسئول پیگیری امورات محل زندگیشان برگزیده‌اند از دو یا چند دستگی پرهیز نموده و تنها دغدغه تان رسیدگی به مشکلات و خواسته های قانونی مردم باشد.

وی افزود: هر پروژه و طرحی را که دارید به جهت برنامه ریزی های دقیق و گام های منظمی که باید برای هر موضوع برداشته شود می توانید همچون فرمانداری مجلدی از طرح اولیه تا نهایی آن تهیه نموده و سپس عملیاتی نمایید.

این مسئول یادآور شد: با توجه به اینکه شوراها در کشور ما از نقش پر رنگی برخوردار هستند همواره تلاشم بر این بوده است تا آموزش شوراها جزو اصلی ترین موضوعات مد نظر قرار گیرد که بحمدالله تاکنون در مباحث مختلفی از جمله املاک دهیاری ها و نحوه فعالیت با پیمانکاران، کلاسهای آموزشی منابع طبیعی، هلال احمر و غیره برای اداره هر چه بهتره روستاها به شوراها و دهیاران آموزش داده شده است و تمام هدف این بوده که به دلیل عدم آمادگی یا توجیه نبودن افرادی، مردم متحمل سختی نشوند.

نماینده عالی دولت در شهرستان نظرآباد ادامه داد: 12 میلیارد تومان اعتبارات در حوزه دهیاری ها در سال 97، انجام اقدامات لازم برای اولین شهرستان سبز شدن استان البرز با تامین انشعاب گاز 131 واحد تولیدی و 4 روستای فاقد گاز، تدوین طرح توسعه و برنامه ریزی شهرستان نظرآباد به عنوان اولین شهرستان استان البرز و ارائه آن به سازمان برنامه و بودجه استانداری البرز، برگزاری بیش از 14عنوان همایش وکارگاه آموزشی برای دهیاران و شوراهای روستاها و ..... از جمله مهم‌ترین مواردی است که بیانگر آنست که خود فرمانداری نیز افزون بر ایفای نقش هدایت گری و نظارت کنندگی در راستای حل مشکلات مردم شریف شهرستان نظرآباد هم عملیاتی نموده است.

وی بر لزوم تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع افتتاح  پروژه های دهه فجر از حال‌حاضر اشاره نمود و گفت: برای اینکه کلیه موضوعات باید طبق برنامه ریزی و طرح از پیش تعیین شده اجرایی گردد کلیه شهرداری‌ها ،بخشداری ها، ادارات، دهیاری ها و ..... موظفند پروژه های دهه فجر خود را از حال حاضر اعلام نموده و ستاد تسهیل پروژه های در دست اقدام شهرستان نظرآباد را تشکیل دهند.

این مسئول در خاتمه در خصوص اقدامات کشاورزی انجام شده برای حل مشکل کشاورزان شهرستان تشریح کرد: متاسفانه سال‌ها بود که کشاورزان روستایی ما خسارات خود از جمله سرمازدگی را دریافت نمی کردند که با پیگیری های بسیار و پافشاری در این مهم توانستیم درصد قابل توجهی از این خسارت را دریافت و تحویل این زحمتکشان دهیم و همچنین در سیل ابتدای سال جاری نیز با مدیریت شبانه روزی و پرهیز از هرگونه سهل انگاری با توجه به این که نظرآباد در پایین دست نیز قرار گرفته و سیلاب سایر شهرستان ها بر شهرستان ما سرازیر می‌شود اما خوشبختانه باهمتی جمعی توانستیم این مشکل را نیز مدیریت نموده و باکمترین میزان خسارت آن را پشت سر بگذاریم.

وی اضافه کرد: مدیریت سیلاب های بارندگی های پیش رو ،خدمات دهی مناسب تر به مردم در ماههای باقی مانده، بی طرفی در انتخابات، جذب خیرین وسرمایه گذاران بخش خصوصی افزون بر هزینه کرد مناسب اعتبارات دهیاریها و قیررایگان بنیاد مسکن وسایراعتبارات از موضوعات مهم دیگری است که باید مدنظر دهیاران باشد.
 
 

کد خبر : 15555

منبع : فرمانداری نظرآباد

تعداد بازدید : ۳۲۰

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026