تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت : ۰۹:۰۸

برگزاری جلسه اضطراری مدیریت بحران شهرستان نظرآباد با محوریت مقابله با ویروس کرونا


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نظرآباد، جلسه اضطراری مدیریت بحران این شهرستان بامحوریت مقابله با ویروس کرونا به ریاست مهندس صادقلو فرماندار و رییس مدیریت بحران نظرآباد و با حضور روسای دستگاههای اجرایی برگزار شد.

فرماندار نظرآباد در این جلسه با تاکید بر ضرورت پیروی از دستورالعملهای تدوین شده برای مقابله با ویروس کرونا توسط روسای کلیه ادارات، دستگاه های اجرایی و سازمان ها و همت جمعی و تلاشی مضاعف برای ریشه کن نمودن کامل این بیماری؛ بر موارد ذیل تاکیدات کرد:

1.در تلاشیم با حل مشکل واحدهای تولیدی تامین و تولیدکننده ضدعفونی کننده ها و اقلام بهداشتی میزان تولید این شرکتها در شهرستان نظرآباد را به حداکثر رسانده و بخش قابل توجهی از نیاز شهرستان و استان البرز را به این موارد تامین نماییم.

2.طی هماهنگی های انجام شده پس از تامین اقلام بهداشتی در استانمان، بخشی از نیاز دیگر استانهای قم، گیلان و...را نیز تامین خواهیم نمود تا گام موثری در ریشه کن نمودن کامل این بیماری از سطح کشور داشته باشیم.

3.لزوم نظارت دقیق دستگاه های مربوطه بر نحوه تولید ضدعفونی کننده ها و اقلام بهداشتی در کارخانجات و نحوه توزیع و قیمت‌گذاری آنها در داروخانه ها با استقرار ناظرانی ثابت

4.ایستگاه کنترل و پایش ورودی در میدان شورا شهر نظرآباد تعبیه شده و در شرف راه اندازی ایستگاه دوم در بلوار خلیج فارس برای مقابله با ویروس کرونا و کنترل هر چه بیشتر این بیماری هستیم.

5.دو سالن ورزشی بعثت و رسالت در سطح شهر نظرآباد بعنوان نقاهتگاه های مواقع اضطرار و شیوع کرونا در نظر گرفته شده است.

6.طی هماهنگی با مدیریت شهرک صنعتی استان البرز، شهرکهای صنعتی سپهر و نظرآباد در اسرع وقت گندزدایی و ضدعفونی خواهند شد.

7.ضرورت تشدید نظارت مستمر تعزیرات، اصناف و ...

8.طرح اطلاع رسانی و آگاه سازی بیشتر در خصوص ویروس کرونا از بلندگوهای مساجد محلات سطح شهرستان و خودروهای گردشی آتش نشانی باهمکاری مشترک شبکه بهداشت، اداره تبلیغات اسلامی و شهرداری ها و بخشداری ها اجرا خواهد شد

9.کلیه ادارات موظفند افزون بر ارائه اطلاعات کامل به جامعه هدف خود در ارتباط با رعایت بهداشت فردی و ترغیب آنها به ماندن در خانه و پرهیز از حضور در جمع ها برای مقابله با ویروس کرونا، تلاش خود را برای پیش برد اهداف پدافند قرارگاه زیستی شهرستان نظرآباد عملیاتی نمایند.

گفتنی است در پایان این جلسه شهرداران و بخشداران شهرستان گزارش کاملی از اقدامات خود در راستای مدیریت و مقابله با ویروس کرونا همچون ضدعفونی نمودن و گندزدایی معابر و اماکن عمومی، اطلاع رسانی و نصب بنر و... ارائه نموده و در ادامه نیز روسای کلیه دستگاه های اجرایی آمادگی خود را برای ریشه کن نمودن کامل این بیماری اعلام نمودند.

فایل دانلود:

کد خبر : 18318

منبع : فرمانداری نظرآباد

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۸۴

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026