فرمانداری شهرستان نظرآباد

تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۱۴:۱۶

اجرای طرح ملی زراعت چوب در نظرآباد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری نظرآباد، آئین اجرای طرح ملی زراعت چوب در شهرستان باحضور فرماندار نظرآباد، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز، رییس دادگستری و دادستان نظرآباد و جمعی از کشاورزان و فعالان محیط زیست با میزبانی منابع طبیعی شهرستان نظرآباد برگزار گردید.

فرماندار نظرآباد در این مراسم با اشاره بر زندگی ماشینی عصر حاضر، در تشریح اهمیت حفاظت از منابع طبیعی گفت: بی شک بدون توجه به محیط زیست و منابع طبیعی آینده خوبی در انتظارمان نخواهد بود و اگر نتوانیم عرصه های منابع طبیعی خود را به خوبی مدیریت و حفاظت نماییم در بسیاری از حوزه ها آسیب های جبران ناپذیری را متحمل خواهیم شد.

وی در ادامه در خصوص زنجیره آب، خاک و امنیت غذایی گفت: امروز مسئله فرونشست های زمین که در برخی از مناطق رخ میدهد حاصل بی توجهی به آب و خاکی است که به نوبه خود بسیار حائز اهمیت بوده و بخش اعظمی از امنیت غذایی ما را سبب میشود.

مهندس قاسمی افزود: از همه شما مدیران، کارشناسان، کشاورزان و فعالان حوزه منابع طبیعی برای توجهتان به این بخش مهم و اساسی که حیات آدمی و آیندگان را در پی دارد تشکر می نمایم و مطمئنا کسانی که نگاه آینده نگرانه به جامعه دارند قدردان این زحمات خالصانه شما هستند.

این مسئول در خاتمه خاطرنشان کرد: از دیرباز تاکنون مقوله تامین چوب و کاشت درخت های گوناگون که صنوبر نیز از مهم ترین آنها بوده مورد توجه همگان بوده چراکه علاوه بر کاربرد صنعتی، بادشکنی برای حفظ اراضی کشاورزی هم می باشد اما باید ضمن حمایت از کشاورزان زحمتکش این بخش، به این مهم نیز توجه اساسی شود که کاشت درخت های نامبرده باهدف تفکیک اراضی کشاورزی صورت نپذیرد.

شایان ذکر است در پایان از آقای موسوی برگزیده استان البرز در کاشت و پرورش چوب صنوبر نیز تقدیر بعمل آمد.

فایل دانلود:

کد خبر : 25602

منبع : فرمانداری نظرآباد

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۷۳

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


آمار بازدیدکنندگان
نظرسنجی
اوقات شرعی

بازدید امروز ۳۶۵
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۲۱۵ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۰۹۱۶۶ نفر
نظر شما در مورد طراحی سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به فرمانداری نظرآباد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.

/* */